Geomekanik Mühendislik

Fiyat Listesi

Kuyu Ruhsatı Fiyat Listesi;

Arama Ruhsatı:         4000 TL (Konya için geçerli olup, Aksaray ve Karaman için 5000 TL)
Kullanma Ruhsatı:    6000 TL (Konya için geçerli olup, Aksaray ve Karaman için 7000 TL)

Ödemeler peşin olup, ödeme sonrası işlemler başlatılır. Fiyatlarımıza % 18 KDV hariçtir.
Çoklu Dosyalarda;
5 dosya ve üzerine % 10 indirim
10 dosya ve üzerine ise % 20 indirim uygulanmaktadır.

Zemin Etüdü Fiyat Listesi;

Konya şehir merkezi için geçerli olup, SelçukluKaratay ve Meram ilçelerini kapsamaktadır.
Ödemelerde % 50 peşin ve kalan % 50 Rapor tesliminde olup Fiyatlarımıza % 18 KDV hariçtir.

Mevcut Yönetmelikler, Zeminlerin her bölgede farklı özellik sergilemesi (sondaj süresini ve maliyetini etkileyen faktör), inşası planlanan yapının Konya şehir merkezine olan uzaklığı (mobilizasyon ücreti), kullanım amacı – kat adedi (sondaj derinliğini etkileyen faktör), inşaat taban alanı (sondaj adedini belirleyen faktör), jeofizik sayısı gibi unsurlar Zemin Etüdü fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle Zemin Etüt fiyatları çok değişken olmaktadır. Zemin Etüt fiyatlarımız Konya ilini kapsamaktadır. Bu fiyata zemin sondajından alınan numunelerin Laboratuar ortamında testlere tabii tutulması ve zemin etüt raporunun yazılarak ilgili kuruluşlardan onaylatılması dahildir. 

Not: Konya Büyükşehir Belediyesi Zemin Etüt belediye meclis kararına göre basit yapı olarak sınıflandırılan; 1- inşaat alanı; 200 m2 yi aşmayan müstakil tek mesken yapılarında, 2- Toplam yapı inşaat alanı 500 m2’yi aşmayan çardaklar, seralar ile 3- Yapı inşaat alanı 50 m2’yi aşmayan güvenlik kulübesi, tarımsal amaçlı depo, garajlar, müştemilatlar vb. basit yapılarda araştırma çukuru ile zemin etüdü yapılabilir kararı alınmıştır. Bu nedenle basit yapılarda araştırma çukuru yöntemi ile zemin etüdü yapılması; zemin etüdü fiyatlarını oldukça uygun seviyelere çekmektedir.

Çevre, iklim ve makinaların arızalarından doğabilecek gecikmelerden işin süresi uzatılır. Planlanan sondaj lokasyonlarının tüm altyapı tesislerine ait (Telekom, elektrik, doğalgaz, içme suyu, atık su, yağmur suyu, kanalizasyon…vb.) haritalar işveren tarafından temin edilir, haritaların temin edilmemesi veya hatalı olması durumunda Sondaj esnasında altyapı tesislerine zarar gelmesinden işveren sorumludur. Kaya ortamlarda ilerlemek için gerekli sondaj suyu (kayalarda ilgili yönetmelik gereği masif ise 3,00 m, kırıklı ise 5,00 m ilerlenerek sondaj sonlandırılır) ve Arazinin kamyonun rahatça yürüyebilmesini sağlayacak şekilde düzenlenmesi ve bunun için gerekli her türlü hafriyat işleri ile gerekli hallerde kamyonun çekilmesi işverene aittir.

Ödemelerde % 50 peşin ve kalan % 50 Zemin Etüdü Raporu tesliminde olup Fiyatlarımıza % 18 KDV hariçtir. İnşa edilmesi planlanan yapıların kullanım amacı (sanayi, ticari, konut, eğitim tesisi vb.), inşaat taban alanı, kat adedi (temel derinliğinden itibaren yapı yüksekliği) ve inşası planlanan yapının yeri (il, ilçe, mahalle) bilgileri ile birlikte bizimle irtibata geçmeniz durumunda en kısa sürede fiyat analizi yaparak tarafınıza ulaştıracağız. Saygılarımızla;
GEOMEKANİK Mühendislik İLETİŞİM Konya ilinde Zemin Etüdü ve Kuyu Ruhsatı işleriniz hızlı ve uygun fiyata Geomekanik Mühendislik kalitesiyle..!

Zemin Sondaj
Zemin Sondaj